Zmarszczki na czole kobiety

Twoja twarz nieustannie się zmienia. Wraz z upływem czasu pojawia się na niej coraz więcej „pamiątek” po przeżytych emocjach, czyli np. zmarszczek. Najczęściej występują one na czole. Jednak nie są mile widziane. Mogą utrudniać równomierne rozprowadzenie podkładu, jak i po prostu wizualnie postarzać. Zatem warto dowiedzieć się, dlaczego zmarszczki pojawiają się na czole i jak domowymi sposobami można się ich pozbyć. 

Zmarszczki na czole – co oznaczają?

Zmarszczki na czole pojawiają się zazwyczaj w dwóch miejscach: pionowo, pomiędzy brwiami, i poziomo, na środku tego obszaru. Mogą one być objawem np.:

  • odwodnienia organizmu – mała ilość wypijanych płynów może doprowadzić do wysuszenia skóry, a w rezultacie spadku jej elastyczności. Przez to naskórek nie powraca do swojego pierwotnego kształtu i pojawiają się na jego powierzchni głębokie zmarszczki,
  • niskiego poziomu kolagenu – to substancja, która odpowiada za utrzymanie prawidłowej sprężystości skóry. Jego brak może prowadzić do “zapadania się” naskórka i powstawania bruzd.

Zatem na początek jednym z domowych sposobów na zmarszczki na czole może być odpowiednia dieta bogata w warzywa i owoce z witaminą C (wspomaga ona produkcję kolagenu) oraz dużą ilość wody.

Zmarszczki na czole – skąd się biorą?

Brak wody czy kolagenu to nie jedyne przyczyny występowania zmarszczek. Mogą one “ozdobić” Twoje czoło także na skutek różnych czynników zewnętrznych. 

  • Brak właściwej pielęgnacji dopasowanej do wieku 

O skórę trzeba dbać już od ukończenia 25 lat. Od tego momentu stopniowo traci ona swoją jędrność i staje się podatna na działanie wolnych rodników. Dlatego ważne jest, aby w młodości zapobiegać powstawaniu zmarszczek, a potem tylko przeciwdziałać pogłębianiu się tych, które już powstały.

  • Bogata mimika twarzy

Częste poruszanie czołem, zwłaszcza w złości (wówczas wiele osób ma tendencję do marszczenia brwi) może powodować pojawianie się delikatnych bruzd mimicznych, które z biegiem czasu zmieniają się w głębokie zmarszczki;

  • Nieustanne mrużenie oczu 

Może to być spowodowane np. przez nienoszenie okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych. W rezultacie mięśnie w obszarze dookoła oczu są cały czas napięte, co powoduje tworzenie się trwałych wgłębień w skórze.

  • Częsta ekspozycja na słońce

Pod wpływem jego promieni w skórze pojawiają się wolne rodniki, które przyczyniają się do szybkiego starzenia się naskórka i pojawiania zmarszczek.

Zmarszczki na czole mogą powodować przede wszystkim problemy natury estetycznej, ponieważ może w nich gromadzić się fluid. Z pewnością nie będzie wyglądać to zbyt ładnie. Dlatego warto spróbować temu przeciwdziałać. 

Zmarszczki na czole – jak się ich pozbyć domowym sposobem?

Czy wiesz, że nawet najpiękniejsza cera nie będzie zbyt długo gładka, jeśli nie zapewnisz jej odpowiedniej pielęgnacji? To od tego, co nakładasz na skórę każdego dnia, zależy, jak szybko na jej powierzchni pojawią się zmarszczki. Dlatego warto dowiedzieć się, jak należy dbać o skórę, aby zapobiec powstawaniu bruzd i zmniejszyć te, które już istnieją. 

W naszej ofercie znajduje się wiele produktów do pielęgnacji twarzy o różnym przeznaczeniu na różne okresy dnia.

Na noc: krem przeciwzmarszczkowy 

Nocą w skórze zachodzi wiele procesów regeneracyjnych. Warto je wesprzeć produktem ze składnikami, które wspomagają redukowanie zmarszczek i przywracanie cerze jędrności. W ofercie Pollena Ewa znajdziesz trzy rodzaje kremów na noc – do skóry:

Pamiętaj! Podczas nakładania produktu masuj skórę miejsce po miejscu. Pozwoli to na równomierne rozprowadzenie produktu i ułatwi składnikom aktywnym wnikanie w naskórek. 

Na dzień: krem do ochrony przed szkodliwym działaniem słońca

Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, trzeba także zabezpieczyć skórę przed promieniami słonecznymi. Pomogą Ci w tym np. składniki obecne w kremie ochronnym do twarzy i na superwrażliwe miejsca SPF 50 z przeciwsłonecznej serii Eva SUN. Wspierają one:

  • ochronę DNA komórek,
  • pobudzenie procesów naprawczych skóry,
  • działania przeciwko pojawianiu się i nasilaniu się przebarwień. 

Pod ten produkt można dodatkowo zaaplikować dopasowany do rodzaju cery krem przeciwzmarszczkowy na dzień. Produkty z serii Eva DERMO, Eva DERMO SEB-OFF i Eva DERMO RED-OFF – tak jak ich wersje na noc – zawierają m.in. kwas hialuronowy oraz mocznik, które wspomagają poprawę nawodnienia skóry i redukcję zmarszczek. 

Zatem można wspomagać walkę z bruzdami na czole nie tylko w nocy, ale także w trakcie dnia. 

Poświęć chwilę na dobranie odpowiedniej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, a składniki zawarte w kosmetykach pomogą zatrzymać pogłębianie się nieestetycznych bruzd na czole.