HISTORIA

Fabryka Kosmetyków „POLLENA-EWA” S.A. szczyci się stuletnią tradycją w produkcji kosmetyków. W 1919 roku Hugo Güttel i Józef Wójtowicz założyli w centrum Łodzi małą fabryczkę wyrobów kosmetycznych. Działalność rozpoczęto od produkcji mydeł i wód kolońskich (m.in. najsłynniejszego, polskiego kosmetyku wody toaletowej „Prastara”), poszerzając wkrótce ofertę o pudry, szampony i emalie do paznokci. W roku 1939, firma znana powszechnie pod nazwą PIXIN produkowała m.in. 17 gatunków mydła toaletowego. W 1951r. stałą się własnością Państwa i funkcjonowała pod nazwą Fabryka Kosmetyków „Ewa”. Dwadzieścia lat później fabryka weszła w skład Zjednoczenia Przemysłu Chemicznego „Pollena” i uzyskała nazwę „POLLENA-EWA”, z którą funkcjonuje do dziś. Pierwsze powojenne produkty fabryki to: mydło toaletowe, proszki i mydła do prania, mydła do golenia i proszki do zębów. Dzięki szerokiemu asortymentowi, niemal natychmiast zajęła ważne miejsce w polskim przemyśle kosmetycznym. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję płynnych szamponów na bazie naturalnych wyciągów ziołowych, które do dziś stanowią mocną pozycję na liście jej wyrobów. Drugim „hitem” były lakiery i emalie do paznokci, które kilkakrotnie zdobywały złote medale i wyróżnienia na różnego rodzaju imprezach wystawienniczych.
historia
spolka-akcyjna

SPÓŁKA AKCYJNA

W latach 90-tych państwowe przedsiębiorstwo Fabryka Kosmetyków „POLLENA-EWA” przekształcono w pracowniczą Spółkę Akcyjną i w dniu 24.08.1992r. wpisano ją do Rejestru Handlowego. W związku z umową leasingową z grudnia 1992r. majątek firmy oddano pracownikom do odpłatnego wykorzystywania. W wyniku negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa w grudniu 1997 r. zawarto umowę, zgodnie z którą leasing pracowniczy zamieniono na notarialny akt kupna-sprzedaży majątku. „POLLENA-EWA” S.A. przejęła na własność dotychczas użytkowany majątek dawnego zakładu państwowego i zmieniła swój status – przestała być spółką pracowniczą, stając się prywatną spółką akcyjną. Jako Spółka Akcyjna została zawiązana aktem notarialnym z dnia 19 czerwca 1992r. i zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w dniu 24 sierpnia 1992r.

TORUŃSKIE ZAKŁADY MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH S.A.

We wrześniu 1999 roku Spółka została dopuszczona do obrotu giełdowego, a 4 listopada 1999r. odbyło się pierwsze notowanie jej papierów wartościowych na warszawskim parkiecie. W połowie 2003r. Spółka pozyskała strategicznego inwestora – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Wejście do Spółki inwestora z pokrewnej branży umożliwiło wykorzystanie potencjału produkcyjnego oraz pozwoliło utrzymać wysoki poziom jakości produkowanych wyrobów i zadowolenia klientów. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. stały się w listopadzie 2012r. jedynym akcjonariuszem i 100% właścicielem Fabryki Kosmetyków ”POLLENA-EWA” S.A. W styczniu 2013r. na wniosek Spółki Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na zniesienie dematerializacji akcji i tym samym Fabryka Kosmetyków ”POLLENA-EWA” S.A. utraciła status spółki publicznej.
torunskie-zaklady-materialow-opatrunkowych---2
certyfikaty

CERTYFIKATY

Wysoką jakość przygotowywanych produktów zapewniają odpowiednio wyposażone laboratoria fizykochemiczne i mikrobiologiczne, wdrożony w 1996 roku system zarządzania jakością ISO 9001, a także produkcja zgodna z zasadami GMP certyfikowanymi przez posiadającą niemiecką i polską akredytację firmę TÜV Nord Polska.

NASZE MARKI

Wartość przedsiębiorstwa stanowią stanowią zarówno marki o wieloletniej tradycji takie jak Eva Natura czy Kanion, jak i te nowo wprowadzane, które szybko zyskują przychylność i uznanie wśród klientów. W ofercie znajdują się produkty do pielęgnacji twarzy, włosów i ciała. Taki dobór asortymentu zapewnia więc kompleksową pielęgnację od „stóp do głów”. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz rzetelnemu podejściu do produkcji preparatów pielęgnacyjnych i perfumeryjnych wyroby Fabryki Kosmetyków ”POLLENA-EWA” S.A. kojarzone są z wysoką jakością i skutecznością działania.
masze-marki_77