Zapach dla mężczyzny, woda toaletowa.

Ile razy czytając etykiety na urzekających flakonach w ulubionej drogerii, zdarzyło Ci się zastanawiać nad różnicą między wodą toaletową a perfumowaną? Możemy się założyć, że nie była to jednorazowa sytuacja. Jednak czy oprócz ceny jest jakaś różnica? Czy woda toaletowa jest niższej jakości od wody perfumowanej? A może odwrotnie? Co jest mocniejsze: woda toaletowa czy perfumowana? Wiemy na pewno, że świat olfaktoryczny jest wypełniony wieloma zapachami i różnice między nimi są dosyć spore, o czym zaraz się przekonasz.

Zapachowe doznania — woda perfumowana, toaletowa i kolońska  

Na początku warto wspomnieć o najmocniejszej i najtrwalszej kompozycji zapachowej, czyli o samych perfumach, które zawierają olejki eteryczne o stężeniu od 20 do 43%. Dzięki temu uznaje się je za produkt ekskluzywny i rzadko spotykany w zwykłych drogeriach — również ze względu na cenę. Intensywność perfum powoduje, że wystarczy zaledwie kilka kropel, by bogaty zapach utrzymywał się nawet kilka dni.

Czym zatem jest woda perfumowa? 

Zacznijmy od tego, że jest o wiele bardziej dostępna od perfum, a jej stężenie zamyka się w przedziale 10-19%. Dzięki temu zapach utrzymuje się nawet do kilkunastu godzin, jednak warto pamiętać o zachowaniu umiaru przy spryskiwaniu się wodą, ponieważ zbyt intensywny zapach, zamiast przyciągać, może być dla kogoś odpychający lub drażniący. 

Woda toaletowa czy perfumowana - różnice - infografika

Tu warto zadać pytanie, co jest trwalsze — woda toaletowa czy perfumowana? 

Zwycięzca może być tylko jeden i nie jest nią woda toaletowa. Jej stężenie (5-10%) jest zbyt niskie, by dawać taki efekt jak woda perfumowana. Pomimo tego, cieszy się dużym uznaniem, zwłaszcza w okresie letnim. To właśnie wtedy szukamy orzeźwienia, świeżości i lekkości, którą może zapewnić woda toaletowa. W tej kategorii możemy spotkać wiele kompozycji zapachowych stworzonych z myślą o mężczyznach. Panowie chętniej sięgają po ten wybór, ponieważ woda toaletowa jest zdecydowanie subtelniejsza i często stanowi dopełnienie stroju. 

Kolejną formą „odświeżenia”, po jaką sięgają mężczyźni, jest woda kolońska. Mimo że kojarzy nam się z panami, już od początku swojego istnienia (XVIII wiek), woda kolońska była skierowana zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Ten rodzaj formuły otrzymujemy poprzez użycie wysokoprocentowego alkoholu — nawet do 80 stopni — i rozpuszczeniu w nim olejków zapachowych o niskim stężeniu od 3 do 5%. Już samo stężenie ukazuje, że zapach nie utrzymuje się zbyt długo na skórze, co najwyżej kilka godzin. Jednak spełnia swoje zadanie, jakim jest oczarowanie każdego, kto tylko podejdzie bliżej.

Jednak to nadal nie odpowiada na pytanie, co jest lepsze, woda toaletowa czy perfumowana? 

Czy zaskoczy Cię, jeśli napiszemy, że to zależy? 

Woda toaletowa czy perfumowana? 

To zależy, jakiej funkcji oczekujesz od obu produktów. Jeśli pragniesz rozkoszować się długo zapachem, wybór pada na wodę perfumowaną. Jednak, gdy potrzebujesz szybkiego orzeźwienia, woda toaletowa będzie Twoim najlepszym przyjacielem. 

Woda toaletowa dla mężczyzn

Wybrany zapach musi być dopełnieniem Ciebie. Musi reprezentować Twoją siłę, odwagę i przy tym dawać poczucie komfortu na cały dzień. 

W pracy biurowej chcesz, by inni czuli od Ciebie elegancję i klasę? Wybór nie może paść na nic innego jak tylko na wodę toaletową Kanion Classic. Jest to zapach stworzony dla  mężczyzn, którzy cenią sobie dojrzały styl i męskość w klasycznym wydaniu. Mocna kompozycja zapewni Ci uczucie świeżości i pewności w codziennych wyzwaniach. 

Jeśli jednak Twoje życie na co dzień jest bardziej dynamiczne, woda toaletowa Kanion Gold wesprze Cię w realizacji odważnych celów. Wiemy, że zapach musi sprostać Twoim wymaganiom, dlatego Kanion Gold o paprotno-orientalnej kompozycji idealnie się wpisze w Twoją pożądaną nutę tajemnicy. 

Woda toaletowa dla wolnych duchem? Odpowiedź jest tylko jedna — Kanion Blue. Oszałamiająca kompozycja inspirowana akordami drzewnymi sandałowca, gwajaku i paczuli perfekcyjnie współgra z Twoją swobodą i szczerością umysłu. 

Woda perfumowana, toaletowa czy kolońska — Twój wybór! 

Kiedy już wiesz, na czym polegają różnice między poszczególnymi typami wód, decyzja, co dla siebie wybrać i jakie kompozycje — mocniejsze czy delikatniejsze — będą dla Ciebie idealnym towarzystwem, będzie łatwiejsza.