Woda toaletowa dla mężczyzn

Męska woda toaletowa, perfumy, woda kolońska i woda lub płyn po goleniu to nazwy kosmetyków używane często zamiennie. Czy jednak woda toaletowa lub kolońska to to samo co płyn po goleniu? A jeśli nie, to czym się różnią i jak używać męskiej wody toaletowej, a jak wody po goleniu? Jeśli zadałeś sobie te pytania choć raz, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Czym jest woda kolońska?

Woda kolońska swoją nazwę zawdzięcza miastu, w którym kosmetyk ten został wyprodukowany po raz pierwszy — Kolonii. Prawdziwa woda kolońska ma cytrusowy zapach i zawiera od 2-5% olejków zapachowych.
Jest to wybór idealny jeśli potrzebujemy szybkiego, ale krótkotrwałego odświeżenia. Woń wody kolońskiej nie utrzyma się raczej dłużej niż 4 godziny.

Co to jest woda toaletowa?

Woda toaletowa to kosmetyk, którego misją jest pachnieć przez dłuższy czas od aplikacji. Woda toaletowa, często błędnie nazywana perfumami, zawiera większe stężenie olejków zapachowych niż woda kolońska — od 5 do 15% w całej objętości. Zapach wód toaletowych utrzymuje się i pozostaje wyrazisty od 3 do nawet 5 godzin.

Jak dobrać męską wodę toaletową?

Dobrze dobrany zapach wody toaletowej powinien pasować do charakteru osoby go noszącej i podkreślać jej urok. Warto również pamiętać, by zapach wybierać stosownie do okazji. Intensywniejsze zapachy wybieraj raczej na wieczorne wyjścia. Mówi się również, że latem lepsze będą zapachy lżejsze i świeższe, zimą cięższe, intensywniejsze, słodsze, a nawet korzenne. Jednak nie jest to regułą, jeśli nie przeszkadzają Ci i dobrze czujesz się w mocnych, wyrazistych zapachach nawet w upalny dzień, nie ma przeszkód do ich noszenia.

Jak używać męskiej wody toaletowej?

Jeśli zastanawiasz się, jak używać męskiej wody toaletowej, aby jak najdłużej cieszyć się jej miłą wonią, pamiętaj, że do uwolnienia zapachu potrzebne jest ciepło. Jeśli chcesz, aby zapach był długo wyczuwalny, skrop się kosmetykiem po kąpieli, kiedy Twoje ciało jest rozgrzane. Aplikuj na miejsca, w których wyczuwasz puls: za uszami, na szyję, tors, nadgarstki, zgięcia łokci i kostki. Przepływająca płytko pod skórą krew daje ciepło, dzięki któremu zapachy perfum i skóry mogą się połączyć i lepiej rozwinąć.
Możesz spryskać również ubranie. Uważaj jednak, by nie poplamić trwale materiału. Najlepiej wcześniej zrób test na jakimś mało widocznym skrawku.
Trwałość zapachu możesz przedłużyć również, nakładając na skórę balsam lub krem nawilżający, pamiętaj jednak, by zapachy kosmetyków nie gryzły się.
Najlepszym pomysłem na wzmocnienie i przedłużenie trwałości zapachu jest stosowanie kilku kosmetyków tej samej linii. Duetem doskonałym jest męska woda toaletowa i woda lub płyn po goleniu.

Pomyśleliśmy o tym, projektując serię Kanion. Znajdziesz w niej dwa rodzaje zapachów wód toaletowych i tożsamych płynów po goleniu.

Mężczyznom ceniącym eleganckie i klasyczne nuty szyprowo-skórzane polecamy serię Pollena Ewa Kanion Classic:

Panom lubiącym nieco bardziej dynamiczne i odważne zapachy, do gustu przypadnie linia Pollena Ewa Kanion Gold o wyrazistej, ciepłej paprotno-orientalnej nucie:

A skoro już pojawiły się płyny po goleniu…

Męska woda toaletowa a woda po goleniu

Być może już kiedyś zadałeś sobie pytanie, czym różni się woda kolońska lub męska woda toaletowa od wody i płynu po goleniu? Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że właściwie prawie niczym. Są to jednak dwa różne kosmetyki, które mogą się miło dopełniać, o czym wiesz z poprzednich akapitów.

Woda po goleniu (nazywana także apres rasage) jest jednym z kilku najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji w męskiej kosmetyczce.
Golenie, choć jest czynnością wykonywaną przez część mężczyzn niemal codziennie, to potrafi mocno dać się we znaki skórze twarzy.
Żyletki powodują podrażnienia, skaleczenia i ranki. Bywa, że ciągną za włosy, co otwiera pory skóry. Pianka do golenia może wysuszać skórę twarzy. Ogolonej cerze więc koniecznie należy przynieść nawilżenie, ukojenie i ułatwić gojenie. Taką funkcję spełniają wody i płyny po goleniu.
Łagodzą podrażnienia, drobne rany i zaczerwienienia. Działają antybakteryjnie, co ma szczególne znaczenie także przy niewidocznych gołym okiem skaleczeniach. Odświeżają i zamykają pory. Dodatkowo pięknie pachną.

Ponieważ woda lub płyn po goleniu są używane bezpośrednio na skórę twarzy i to w dodatku już podrażnioną, zawierają mniej alkoholu i olejków zapachowych (2-4%) niż wody toaletowe. Ma to przeciwdziałać kolejnym podrażnieniom i wysuszaniu skóry.

Jak używać wody i płynu po goleniu

Wód lub płynów po goleniu, jak sama nazwa wskazuje, używa się bezpośrednio po goleniu. Najlepiej na wciąż lekko wilgotną twarz.
Wylej odrobinę kosmetyku na zagłębienie dłoni i delikatnie wklep w skórę twarzy. Możesz też zanurzyć palce w butelce. Jednak polecamy raczej pierwszy sposób, im mniej bakterii i pozostałości innych kosmetyków dostaje się do środka buteleczki, tym lepiej.

Wiemy, że męskie wody toaletowe są jednymi z najczęściej używanych kosmetyków przez mężczyzn. Często również w zastępstwie płynów po goleniu. Teraz już jednak wiesz, że nie powinieneś zastępować wody po goleniu wodą toaletową. Dla dobra Twojej skóry.
Jeśli pożądasz pięknego i trwałego zapachu, wybierz męską wodę toaletową i płyn po goleniu z tych samych linii zapachowych.