Jest najcieńsza i najszybciej się starzeje. To typowe cechy dla skóry pod oczami. Codziennie jest wystawiana na promieniowanie słoneczne oraz obciążana ciągłym ruchem oczu i mimiką. Z tego względu wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra pod oczami, która nie jest poddawana optymalnym zabiegom kosmetycznym, staje się sucha i potrafi postarzeć o kilka lat.

Opuchlizna pod oczami


Pojawienie się tzw. worków ma wiele przyczyn. Może to być związane z nieodpowiednią pielęgnacją np. przez użycie silnych i drażniących kosmetyków. Za opuchliznę pod oczami odpowiada również niewłaściwy tryb życia. Wielogodzinna praca przy komputerze, brak aktywności fizycznej, zła dieta, ciągły stres, czy brak snu mają niekorzystny wpływ na kondycję zarówno skóry pod oczami, jak i całego ciała. Za poranne worki pod oczami odpowiedzialne jest powolne krążenie limfy w nocy. Z tego względu produkty przemiany materii gromadzą się w tkance podskórnej. Aby zniwelować ten efekt, należy przemyć twarz zimną wodą, a następnie zastosować jej codzienną kilkuetapową pielęgnację składającą się z oczyszczenia, tonizacji i odżywienia.

Sucha skóra pod oczami


Delikatność skóry pod oczami i jej cienka warstwa ok. 0,5 mm powodują, że jest ona bardziej podatna na czynniki zewnętrzne i szybciej się odwadnia. Ponadto ilość gruczołów łojowych w skórze pod oczami jest niższa niż w innych miejscach twarzy. Sprawia to, że jest ona bardzo podatna na przesuszenia. W związku z tym pojawiające się pierwsze zmarszczki ok. 25 roku życia uwidaczniają się najwcześniej właśnie w okolicach oczu. Z tego względu do pielęgnacji tak wrażliwej części twarzy warto wybierać kosmetyki, które zawierają substancje nawilżające. Dodatkowe nawodnienie skóry zapewnią m.in.: kwas hialuronowy, przeciwutleniacze, czy ekstrakt z lnu.

Ujędrniające zabiegi na skórę pod oczami


Świetnym sposobem na ujędrnienie skóry pod oczami, ale również zniwelowanie opuchlizny oraz suchości będą masaże. Zabiegi te dodadzą sprężystości nie tylko całej cerze, ale również usprawnią krążenie skóry pod oczami. Masowania można dokonać na wiele sposobów. Jednym z najprostszych zabiegów będzie aplikacja i wklepywanie kremu. Dobrym preparatem do tego zabiegu będzie Simple Krem Pod Oczy I Na Powieki ze świetlikiem lekarskim. Zawarty w nim ekstrakt ze świetlika dodatkowo poprawi mikrokrążenie oraz przyniesie efekty ukojenia i odżywienia. Masaż można wykonać, wykorzystując również naturalne napary np. z rumianku.

Dobrze sprawdzą się także peelingi, choć należy zwrócić uwagę, by wybrać specjalnie przeznaczone dla skóry pod oczy. Peelingi ogólne mogą okazać się zbyt szorstkie  i w rezultacie doprowadzić do podrażnienia skóry, a nie jej ukojenia.


Demakijaż oczu


Złotą zasadą usuwania makijażu z okolic skóry oczu jest niepocieranie i nierozciąganie. Jej wrażliwość wymaga nadzwyczajnej łagodności. Dlatego namoczony wacik należy przyłożyć do oka i chwilę przytrzymać, by nałożone wcześniej preparaty zaczęły się rozpuszczać. Następnie bardzo delikatnym ruchem przesunąć wacik w kierunku nosa do kącika oka. Ponadto, aby skóra i oko mogły swobodnie oddychać, należy dokonać pełnego oczyszczenia, czyli zmywać makijaż, dopóki na waciku pojawiają się ślady zabrudzenia.

Skóra pod oczami po 40 roku życia – jak pielęgnować?


W związku z procesem starzenia zmniejsza się aktywność komórek organizmu, zdolność do regeneracji oraz produkcja kwasu hialuronowego i kolagenu. W związku z tym należy zwrócić uwagę na to, by używane preparaty kosmetyczne w tym wieku zawierały składniki, które zrekompensują ponoszone straty. Szczególnie pomocne w pielęgnacji skóry po 40 będą witaminy A oraz E, koenzym Q 10, czy napinające skórę białka pszenicy. Warto, by kremy były bogate w antyoksydanty, które unieszkodliwiają wolne rodniki, odpowiedzialne za postęp procesu starzenia się skóry. W tym przypadku sprawdzi się Odmładzające Serum Pod Oczy Biokompleks Bursztynu, Kofeiny, Kwasu Hialuronowego. Kosmetyk zawiera korzystne dla kondycji dojrzałej skóry witaminy E oraz PP, koenzym Q 10, czy kwas hialuronowy. Dzięki tym składnikom można wspomóc odmłodzenie skóry pod oczami i zahamować proces starzenia się. Dodatkowo obecność masła shea, oliwy z oliwek i kofeiny doskonale wygładzą i odżywiają skórę.

Product query unexpected return: Not Found