masowanie twarzy

Masaż twarzy przy okazji codziennej rutyny pielęgnacyjnej lub też zupełnie od niej niezależny jest bardzo korzystny. Pomaga nie tylko lepiej wchłaniać się stosowanym kosmetykom, ale też pobudza syntezę białek strukturalnych w skórze, wzmacnia mięśnie podtrzymujące skórę oraz poprawia krążenie krwi.

Co daje masaż twarzy w domu?


Domowy masaż twarzy powinien stać się częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej nie tylko dla kobiet, ale też mężczyzn. Pozwala poprawić wygląd skóry, a do tego zajmuje tylko kilka chwil.

Masaż skóry wykonywany w domu pozwala osiągnąć określone efekty:


  • Relaks – masaż powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia,

  • Odmłodzenie – masaż zapobiega powstawaniu zmarszczek,

  • Odżywienie – masaż pobudza gruczoły do działania, dzięki czemu skóra produkuje więcej białek strukturalnych,

  • Wzmocnienie mięśni – masowane mięśnie stają się silniejsze i unoszą owal twarzy.


W wyniku regularnego masażu poprawie ulega wygląd twarzy, a w skórze namnażają się nowe komórki. Skóra jest wyraźnie odżywiona i zdrowsza. O ile już sam masaż może doskonale wpływać na kondycję cery, o tyle wzbogacony odpowiednimi kosmetykami będzie jeszcze bardziej efektywny.

Krem do masażu twarzy czy inne preparaty?


Odpowiednie kosmetyki mogą wspomóc przeprowadzanie masażu twarzy. Warto stawiać na preparaty, które najlepiej będą dobrane do potrzeb skóry. Doskonałym wyborem dla niemal każdego typu skóry będą lekkie kremy nawilżające – dodatkowy masaż podczas nakładania lub tuż po nim pomoże kosmetykom dokładniej wchłonąć się w skórę.

Dobrym wyborem dla bardziej wymagającej cery będą olejki bogate w składniki odżywcze i głęboko nawilżające. Przykładem takiego produktu jest odżywczy olejek przywracający witalność z linii Eva DERMO. Jego regularne stosowanie pozwala załagodzić wiele problemów skórnych, między innymi związanych z nadmiernym łuszczeniem się naskórka. Olejki pomagają też zmiękczać skórę i zatrzymywać w niej wodę dzięki stworzeniu struktury lipidowej na powierzchni naskórka. Nie bez znaczenia dla wyboru olejków będzie też szczególne ułatwienie masażu poprzez poślizg. Skóra nie będzie się dzięki temu naciągać a ruch palców po niej będzie łatwiejszy.

Korzystne jest też łączenie masażu z myciem twarzy. Dzięki tej możliwości z jego odżywczego działania mogą skorzystać osoby, które dotychczas nie znajdowały na to czasu. Poza tym wybór odpowiednich produktów wzbogaconych o substancje aktywne pomoże nie tylko oczyścić skórę z zanieczyszczeń, ale też odżywić ją i tonizować. Takim działaniem charakteryzuje się na przykład żel do mycia twarzy z zieloną herbatą Eva Simple od Pollena Ewa, który doskonale nawilża i wzbogaca skórę działaniem antyutleniającym.


Czym masować twarz?


Masaż twarzy można wykonywać na wiele sposobów. Podczas oczyszczania twarzy odpowiednimi kosmetykami najwygodniej jest robić to samymi dłońmi. Mycie staje się wówczas delikatnym masażem – najlepiej kreślić równomierne, koliste ruchy. Należy pozwolić wytwarzającej się pianie dotrzeć we wszystkie zakamarki twarzy i wydobyć z nich zanieczyszczenia.

Nakładając olejek czy krem należy delikatnie wklepywać preparat w skórę – nie powinno się go rozsmarowywać, ponieważ rozciąga to skórę. Wklepywanie pozwoli dobrze rozprowadzić kosmetyk i pobudzi gruczoły na powierzchni skóry do wchłaniania składników odżywczych.

Dobrą metodą jest też wykonywanie masażu za pomocą jadeitowych czy kwarcowych rollerów oraz różnego rodzaju szczotek. Wspierają one rozluźnienie mięśni i poprawiają krążenie krwi w skórze, przez co jest ona dotleniona i nabiera zdrowego koloru.

Masaż twarzy krok po kroku


Masaż twarzy należy zacząć od jej dogłębnego oczyszczenia i wysuszenia. Podobnie ręce powinny być czyste, by nie przenieść na twarz żadnych zanieczyszczeń. Jeśli stosujemy kosmetyk do masażu to przed przystąpieniem do wklepywania, wcieramy go w dłonie.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie twarzy do masażu. W tym celu należy palcami środkowym i wskazującym wykonywać delikatne, okrężne ruchy i kierować je od brody, przez żuchwę i policzki aż do czoła. Pomoże to pobudzić mięśnie podtrzymujące skórę twarzy i będzie przeciwdziałać zwieszaniu się skóry w przyszłości.

Kolejnym krokiem powinny być delikatne uciśnięcia brody, okolic ust oraz brwi i skroni. Warto też zadbać o skórę pod oczami – jest ona szczególnie cienka a przez to narażona na szkodliwe czynniki. Delikatny masaż okrężnymi ruchami na dolnej powiece i poniżej niej pozwoli zaktywizować skórę w tej okolicy i wzmocnić ją.

Ostatni krok masażu to delikatne stukanie całej twarzy opuszkami palców i delikatne głaskanie jej od brody w kierunku czoła i od nosa w stronę uszu. Tak prowadzony masaż powinien trwać przynajmniej kilkanaście minut i być powtarzany regularnie – na przykład podczas nakładania kosmetyków czy porannej lub wieczornej rutynie pielęgnacyjnej.

Podsumowanie


Masaż skóry twarzy może pomóc poradzić sobie z problemami skórnymi, a także wpłynąć na kondycję skóry: polepszy się jej ukrwienie a przez to również utlenienie i koloryt. Zastosowanie dodatkowych kosmetyków pozwoli osiągnąć lepsze i szybsze efekty, wzmacniając i ujędrniając naskórek.