Peelingujący koncentrat

Miękka, wygładzona skóra, naturalna stymulacja i zwiększenie skuteczności działania innych kosmetyków – to tylko niektóre z efektów regularnego złuszczania naskórka. Jeśli wśród Twoich pielęgnacyjnych nawyków wciąż brakuje miejsca na systematyczny peeling, sprawdź, jak wiele tracisz, zaniedbując ten oczyszczający zabieg.

Peeling – po co go stosować?


Peeling to mniej lub bardziej inwazyjny zabieg kosmetyczny, przeprowadzony w celu usunięcia martwych komórek skóry oraz różnego rodzaju defektów, np. przebarwień. Wpływa zarówno na warstwę rogową naskórka (częściowo ją usuwając), jak i jego głębsze warstwy. Właśnie dlatego po jego wykonaniu nasza skóra jest odczuwalnie gładsza, bardziej miękka, ukrwiona i znacznie lepiej wchłania składniki odżywcze z kremów czy maseczek. Oznacza to, że dobrze wykonany peeling daje nie tylko natychmiastowy efekt wygładzenia, ale stanowi również doskonałe przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Wykonywany regularnie wspiera regenerację naskórka, który pobudzony mechanicznym działaniem peelingu, przyspiesza proces naturalnej odbudowy.

Rodzaje peelingów


Najpopularniejszą metodą złuszczania są peelingi mechaniczne służące  (tzw. scruby), które wykonuje się za pomocą substancji o szorstkiej, grudkowatej strukturze lub akcesoriów do tego przeznaczonych, np. gąbki czy pumeksu. Tego rodzaju zabieg skutecznie ściera martwy i zrogowaciały naskórek. Z powodzeniem możesz wykonać go samodzielnie, korzystając zarówno z dostępnych na rynku kosmetyków, jak i domowych mieszanek, np. na bazie cukru, soli czy kawy.

Peeling chemiczny to zabieg wykorzystujący działanie substancji chemicznych, które wnikając w skórę, powodują jej przyspieszoną regenerację. Jego pierwszym efektem jest łuszczenie się naskórka, które w zależności od typu zastosowanej substancji może pojawić się nawet po kilku dniach od aplikacji. Po fazie złuszczania, rozpoczyna się proces intensywnej odbudowy. Zwiększona produkcja kolagenu powoduje wyraźną poprawę wyglądu skóry, która staje się gładsza i bardziej nawilżona. Inwazyjne peelingi chemiczne, wykorzystujące np. kwas salicylowy, wykonywane są zwykle w gabinetach kosmetycznych. Dzięki bezpiecznym formułom nowoczesnych kosmetyków, delikatne peelingi enzymatyczne można jednak z powodzeniem wykonać samodzielnie.

Rozwiązaniem najbardziej zaawansowanym pod względem technologicznym są peelingi fizyczne, wykonywane wyłącznie w profesjonalnych salonach. Polegają one na zastosowaniu lasera, ciekłego azotu, podtlenku azotu lub suchego lodu. Metoda ta sprawdza się doskonale w przypadku poważniejszych defektów wierzchnich warstw skóry, takich jak: blizny, przebarwienia słoneczne czy zmarszczki.

Peeling twarzy


Najbardziej podatna na pielęgnacyjne działanie peelingów jest skóra twarzy. Dzięki dużej ilości gruczołów łojowych posiada ona wyjątkowe – w porównaniu do innych obszarów ciała – właściwości regeneracyjne. By zadbać o jej regularne oczyszczanie oraz wsparcie procesów odbudowy, w domowych warunkach najlepiej korzystać z popularnych scrubów lub łagodnych peelingów chemicznych, takich jak enzymatyczny koncentrat peelingujący Eva DERMO. Dzięki zawartości alantoiny, D-pantenolu i oleju z rokitnika, preparat ten doskonale nawilża, wygładza skórę oraz poprawia jej elastyczność.


Peeling ciała


Regularne stosowanie peelingów stanowi również kluczowy element pielęgnacji całego ciała, któremu złuszczające zabiegi pomagają zachować właściwy poziom nawilżenia, jędrność i sprężystość. Nawet prosty masaż wykonywany systematycznie za pomocą szczotki lub rękawiczki peelingującej może skutecznie wpłynąć na poprawę kondycji skóry i wspomóc ją w walce z niedoskonałościami skóry, m.in. ze znienawidzonym przez nas cellulitem. Warto sięgać również po łagodne preparaty złuszczające, np. Termopeeling do mycia ciała Eva DERMO. Zawarte w nim drobinki olejku Jojoba rozpuszczają się pod wpływem temperatury wygładzając i delikatnie natłuszczając ciało.


Jak często wykonywać peeling?


Częstotliwość stosowania wysoko inwazyjnych zabiegów należy ustalać bezpośrednio ze specjalistą, u którego wykonywany jest peeling. W przypadku delikatnych, domowych metod, zalecane jest natomiast wykonywanie złuszczających zabiegów ok. 1-2 razy w tygodniu – w zależności od typu cery i rodzaju stosowanych preparatów.

Peeling stosuj zawsze na oczyszczoną, wilgotną skórę i wcieraj go delikatnie okrężnymi ruchami. Po krótkim masażu opłucz ciało letnią wodą. Na koniec nałóż odżywczy krem, balsam lub maseczkę – właśnie teraz, tuż po złuszczającym zabiegu, Twoja skóra jest najlepiej przygotowana na przyjęcie ich dobroczynnych składników.

Już kilka czy kilkanaście minut w tygodniu wystarczy, by zapewnić skórze skuteczne wsparcie i przyspieszyć jej naturalną odbudowę! Pamiętaj o regularnym peelingu twarzy oraz ciała i ciesz się ich pięknym, promiennym wyglądem!