Jak wybrać właściwy krem przeciwzmarszczkowy 30+

Czy jesteś jedną z kobiet, którym 30 urodziny kojarzą się z końcem pewnego etapu? Dostrzegasz pojawienie się pierwszych zmarszczek lub siwych włosów? Z tymi problemami można sobie jednak świetnie radzić bez względu na numer PESEL. Podstawą codziennej pielęgnacji jest odpowiednio dobrany krem, który pomoże Ci walczyć z pierwszymi oznakami starzenia i zapewni Twojej skórze właściwe nawilżenie. Sprawdź, jak wybrać produkt, który najlepiej zadba o Twoje piękno po trzydziestce.Choć niemal wszystkie obawiamy się przekroczenia tej magicznej granicy, po latach wiele kobiet przyznaje, że to właśnie po trzydziestce rozpoczął się najpiękniejszy okres ich życia. To wtedy zaczęły prawdziwie cieszyć się swoją kobiecością, którą dopiero z odpowiednim bagażem doświadczeń i wypracowaną stabilnością, potrafiły właściwie docenić. Trzydzieste urodziny stanowią dla nas, mimo wszystko, moment refleksji nad upływem czasu i jego konsekwencjami, związanymi m.in. ze zmianami w wyglądzie fizycznym. Na głowie zaczynają pojawiać się pierwsze siwe włosy, a na twarzy pierwsze niepokojące zmarszczki. Przed zakupem kolejnego kremu zastanawiamy się już nie tylko nad jego konsystencją czy zapachem, ale również właściwościami, które złagodzą objawy starzenia skóry. Jak wybrać ten właściwy?

Na rynku znaleźć można dziesiątki specyfików, obiecujących natychmiastowy efekt i zatrzymanie w miejscu biologicznego zegara. Wszystkie profesjonalne, innowacyjne i pięknie opakowane. Jak nie zwariować w gąszczu kosmetycznych nowości? Jak wybrać krem, który rzeczywiście zatroszczy się o właściwą pielęgnację skóry twarzy po trzydziestce?

Pielęgnacja skóry po 30. roku życia


Z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza i delikatniejsza, a co za tym idzie – bardziej narażona na powstawanie zmarszczek mimicznych. Mięśnie twarzy – odpowiedzialne za wyrażanie wszystkich naszych emocji – kurczą się nawet kilkanaście tysięcy razy dziennie. Nic więc dziwnego, że na osłabionej upływem czasu skórze, pozostawia to widoczne, trwałe ślady. Po 30. roku życia skóra produkuje też coraz mniej odżywczego kolagenu, przez co, traci naturalne zdolności regeneracyjne i jest wrażliwsza na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, takich jak np. promieniowanie słoneczne.

Dlatego też codzienna pielęgnacja w tym wieku powinna opierać się na dwóch, głównych filarach – ochronie skóry przed zewnętrznymi zagrożeniami i prewencji w postaci troski o właściwe nawilżenie.

Krem przeciwzmarszczkowy po trzydziestce – nawilżająca pielęgnacja twarzy


Za elastyczność i napięcie skóry odpowiedzialna jest przede wszystkim właściwa zawartość wody. Właśnie dlatego, podstawowym zadaniem preparatów przeciwzmarszkowych dla kobiet, u których zmarszczki dopiero zaczynają się pojawiać, jest troska o odpowiedni poziom nawilżanie. W składzie idealnego kremu nie powinno zabraknąć substancji wiążących wodę w naskórku, czyli tzw. naturalnych czynników nawilżających (NMF – Natural Moisturizing Factor), które wspomagają skórę, kiedy sama nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości NMF. Hydrofilne substancje, takiej jak aminokwasy czy mleczany, minimalizują parowanie wody i wzmagają jej przenikanie ze skóry właściwej.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy na dzień


Do NMF należą również kwas hialuronowy oraz mocznik – główne składniki aktywne Przeciwzmarszczowego kremu na dzień Eva DERMO. Kwas hialuronowy, którego stosunkowo duże cząsteczki nie mogą przenikać przez skórę, pozostaje na niej w postaci ochronnego filmu. Tworzy tym samym niewidzialną barierę, która ogranicza parowanie wody i zwiększa poziom nawilżenia naskórka. Natomiast mocznik jako substancja silnie higroskopijna, przyciąga cząsteczki wody i pomaga zatrzymywać je w skórze. Dzięki swoim właściwościom keratolitycznym, mocznik zmniejsza grubość warstwy rogowej naskórka, co odczuwalnie zmiękcza jego powierzchnię.


Krem przeciwzmarszczkowy na noc – zadbaj o regeneracyjny sen Twojej skóry


Podobnymi właściwościami powinien cechować się krem na noc. O ile zadaniem kremu na dzień jest w znacznej mierze ochrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, o tyle działanie kremu na noc powinno koncentrować się przede wszystkim na dogłębnej regeneracji. Kremy na noc cechują się nieco cięższą konsystencją i bogatszym składem. Przeciwzmarszczkowo-odżywczy krem-maska na noc Eva DERMO, który również wykorzystuje innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego i mocznika, wzbogacony jest lanoliną oraz woskiem pszczelim. Lanolina, której skład zbliżony jest do składu lipidowej warstwy naskórka, uelastycznia i zmiękcza skórę, przyspiesza jej regenerację i łagodzi mikrourazy. Jej działanie wzmacniane jest dodatkiem wosku pszczelego, który natłuszcza skórę i zapobiega jej wysuszaniu. Oba składniki wpływają też na konsystencję produktu, który doskonale łączy właściwości kremu i maski. Przez noc dobroczynne składniki stopniowo wchłaniają się w skórę, wspomagając jej naturalną regenerację, która najefektywniej zachodzi właśnie w czasie snu.


Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy 30+


Na szczególną uwagę zasługuje delikatna i niezwykle wrażliwa skóra wokół oczu, do której należy stosować specjalne, przeznaczone do tego celu kosmetyki. Włókna kolagenowe są w tym miejscu znacznie słabsze, niż w innych obszarach twarzy, przez co skóra szybciej traci swoją jędrność. Brak płaszcza wodno-lipidowego sprawia natomiast, że jest ona cieńsza, bardziej podatna na wysychanie i szkodliwe działanie środowiska. Tzw. kurze łapki to zmora wielu dojrzałych kobiet. Zamiast po latach walczyć z głębokimi, wyraźnymi zmarszczkami, warto zapobiegać ich powstawaniu, właściwie troszcząc się o skórę wokół oczu już od 30. roku życia. W tym wieku powinnyśmy wybierać kremy pod oczy o lekkiej lub żelowej konsystencji, które w swoim składzie zawierają substancje pobudzające krążenie krwi, np. kofeinę oraz łatwoprzyswajalne składniki odżywcze, takie jak proteiny, fosfolipidy, fitosterole czy wyciągi z ziół.

Krem do twarzy 30+ – pielęgnacja dopasowana do Twoich potrzeb


Krem do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji skóry niezależnie od wieku. By spełniał swoją funkcję musi być jednak właściwie dobrany do indywidualnych potrzeb skóry, które wynikają nie tylko z daty urodzenia, ale również ze specyficznych czynników genetycznych i środowiskowych. Właśnie dlatego, wybór odpowiedniego produktu przeciwzmarszczkowego warto skonsultować ze specjalistą, który oceni aktualny stan skóry i pomoże dopasować odpowiedni zestaw kosmetyków.