Eko trendy Pollena Ewa

Ekologia niejedno ma imię, a działanie w zgodzie z naturą pod wieloma względami jest nie tylko ważne, ale też korzystne. Ekologiczne zachowania mogą pomóc nie tylko planecie, ale też jej mieszkańcom – zwierzętom oraz ludziom. Również decyzje firm kosmetycznych są w tej kwestii bardzo ważne – mamy tego świadomość, dlatego postanowiliśmy wprowadzić kilka nowości.

Nowy rok – nowa Pollena Ewa!

Ekologia w modzie – co to oznacza dla branży kosmetycznej?


Istotnym przejawem wagi, jaką przykłada branża kosmetyczna do dbania o ekologiczny charakter swoich produktów, są naturalne składniki wykorzystywane podczas produkcji kosmetyków.

Naturalne ekstrakty, które występują w wielu roślinach, są często używane w procesie powstawania  kosmetyków. Pomagają w bezpieczny sposób wprowadzić do codziennej pielęgnacji ważne składniki mineralne czy witaminy – co to są ekstrakty roślinne?

Pomagają one nie tylko w naturalny sposób pobudzić biologiczne procesy skóry – dostarczają bowiem zarówno najważniejsze i podstawowe składniki odżywcze, jak i te dodatkowe, które pomogą usprawnić działanie komórek skóry.

Eva Natura – nasza odpowiedź na eko trend!


Wiosną 2021 na sklepowych półkach pojawią się odświeżone kremy do rąk i stóp oraz płyny do kąpieli z linii Eva Natura. Symbolem tych zmian będą nie tylko nowe opakowania. Istota tych zmian leży dużo głębiej.

Nowe receptury produktów bazują na większej ilości składników pochodzenia naturalnego. Dodatek prebiotyku w kremach pozwoli wzmocnić odporność skóry i regulować pracę mikrobiomu na jej powierzchni.

Odpowiedzią na ekologiczne potrzeby wielu osób są też wegańskie kosmetyki. Do ich wyprodukowania nie tylko nie wykorzystuje się składników pochodzenia zwierzęcego, ale też nie korzysta się z produktów odzwierzęcych w samym procesie produkcyjnym. Osoby, dla których los zwierząt jest istotny, najczęściej wybierają właśnie tego typu kosmetyki.  Nowe formuły, jakie zawierają kremy i płyny do kąpieli z linii Eva Natura będą odpowiednie również dla wegan.

Eko-opakowania na kosmetyki– ekologiczne rozwiązania nie tylko w produkcji


Ekologiczne pakowanie to trend, który coraz bardziej się rozprzestrzenia – trafia też do branży kosmetycznej. Jest odpowiedzą na zwiększającą się ilość śmieci, którą generują konsumenci – producenci dóbr próbują zminimalizować swój wpływ na środowisko.

Do pakowania kosmetyków producenci poszukują coraz częściej nowych rozwiązań, np. opakowań z odzyskanego plastiku. Tam, gdzie to możliwe rezygnuje się z dodatkowych, mniej niezbędnych elementów opakowań jednostkowych.

Ekologiczna świadomość w zakresie pakowania jest też szczególnie ważna w dobie pandemii, zwłaszcza, że wzmożona sprzedaż wysyłkowa powoduje konieczność dodatkowego pakowania zakupów, by zabezpieczyć je podczas transportu. W tym przypadku nie tylko producent powinien dołożyć wszelkich starań, by zminimalizować powstawanie śmieci – swoją rolę odgrywa tu także konsument. By śmieci było jak najmniej dobrze jest planować zakupy i zamawiać naraz więcej produktów – na przykład dla znajomych czy w formie zapasu. Pozwoli to zmniejszyć użycie kartonowych pudełek, folii zabezpieczającej czy taśmy klejącej.

Jak pakujemy w sklepach Pollena Ewa?


Jako odpowiedzialna firma, już od dawna wprowadzamy zmiany również pod względem pakowania przesyłek, które pozwolą zminimalizować nasz wpływ na środowisko. W naszych punktach realizacji zamówień online oraz salonach firmowych wprowadziliśmy rygorystyczne zasady, dotyczące ponownego wykorzystywania kartonów z dostaw do wysyłek.

Jako wypełniacza używamy biodegradowalnego wypełniacza typu skropak. To wypełniacz podobny w formie do znanych chrupek kukurydzianych, doskonale amortyzuje i jest w pełni wykonany ze składników pochodzenia roślinnego. Dzięki temu jego utylizacja nie zanieczyszcza środowiska.

W naszych sklepach firmowych promujemy także zakupy do własnego opakowania, oferując sprzedaż wybranych wyrobów kosmetycznych i środków czystości na wagę. Klient przynosząc własne opakowanie nie tylko przyczynia się do mniejszego zużycia plastiku, ale także oszczędza, bo płaci tylko za produkt i to dokładnie w takiej ilości, jaka jest mu potrzebna.

Dlaczego warto być eko?


Proekologiczne postawy i rozwiązania są ważne nie tylko dla nas samych. Nie można nie wspomnieć o zależności ekologicznego stylu życia i jego korzyściach dla środowiska. Dzięki rosnącej świadomości ekologii zakazano testowania kosmetyków na zwierzętach i zmotywowano firmy do aktywnego poszukiwania rozwiązań, które zmniejszą obciążenie środowiska.

W Pollena Ewa wiemy, że ekologia to nie tylko styl życia – to przede wszystkim świadomość, że wiele codziennych działań i wyborów ma większe znaczenie, niż się wydaje.