Czujni klienci wiedzą, że na opakowaniach naszych kosmetyków – wśród różnych oznaczeń – znajdują się dwa szczególnie wyeksponowane, umieszczone w przedniej części opakowania. Mowa oczywiście o symbolach: VEGAN i 100% NATURAL.

 

Co dokładnie one oznaczają?

 

Nasze kosmetyki spełniają standardy wyznaczane przez filozofię weganizmu. Ich formuły nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, a gotowe produkty nie są testowane na zwierzętach. 

 

Co istotne, procesy produkcyjne wyrobów spełniających to kryterium oraz tych, które go nie spełniają, przebiegają odrębnie: linie produkcyjne i maszyny są dokładnie czyszczone i starannie przygotowywane do produkcji kosmetyków wegańskich, dlatego użytkownik ma pewność, że restrykcyjne normy zostały uwzględnione. Wszystkie te zasady dotyczą nie tylko finalnego produktu, ale również jego składników.

 

Naturalność każdego kosmetyku jest definiowana przez tzw. indeks naturalności. Na opakowaniach poszczególnych produktów znajduje się dokładne wskazanie, że dana formuła zawiera określony procent (np. 95%) składników pochodzenia naturalnego. Tak dokładny szacunek jest możliwy za sprawą odrębnej analizy każdego składnika, na podstawie regulacji zawartych w międzynarodowej normie ISO 16128.